Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

„Owoce w szkole”

Informujemy, że 21 sierpnia 2009 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wdrażania programu „Owoce w szkole”.

Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. W ramach programu uczniowie szkół podstawowych klas I-III będą otrzymywać za darmo porcje owocowo-warzywne. Do wyboru będą owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, papryka słodka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne, owocowo-warzywne.

Szkoły zamierzające uczestniczyć w programie muszą wypełnić zgłoszenie chęci udziału w programie do 11 września 2009 w przypadku udostępnienia owoców i warzyw w okresie od 19 października 2009 do 12 lutego 2010 r. Dostawcy, dystrybutorzy lub inne organizacje działające w imieniu szkoły podstawowej lub organu władz oświatowych, ubiegające się o zatwierdzenie uczestnictwa w programie „Owoce w szkole”, muszą zgłosić się do właściwego miejscowo OT ARR do dnia: 1 września 2009 roku – w przypadku udostępnienia owoców i warzyw w okresie I semestru roku szkolnego 2009/2010. Równocześnie informuje, że od
września b.r. rusza 6 edycja mechanizmu „Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych”. Ww. mechanizmy mogą być w szkołach wdrażane równocześnie.

Wszelkich informacji dotyczących mechanizmów „Owoce w szkole” oraz „Dopłaty do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych” można uzyskać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Krakowie przy ul. Mogilskiej 104, 31-546 Kraków lub pod nr tel. (012) 424-09-40.

Załączniki można pobrać w Gminnej Administracji Oświaty w Tuchowie.

Skip to content