Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Parowozem Doliną Białej – wyjątkowy przejazd retro w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

6 października 2018 roku (sobota) zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Bogoniowice-Ciężkowice, Tuchów, Łowczówek Pleśna do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa, a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu Bi z lat 1925-1930 oraz Bhuxz z 1939 roku – taboru z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe w tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów oraz na przejażdżkę na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów.

Rozkład jazdy pociągu historycznego:

TRZY POSTOJE POCIĄGU RETRO W TUCHOWIE

I-przyjazd z Nowego Sącza godz.11:57, odjazd do Tarnowa godz.12:27

II-przyjazd z Tarnowa godz.14:32, odjazd do Tarnowa godz.15:00

III-przyjazd z Tarnowa godz.16:46, odjazd do Nowego Sącza godz.16:51

Bilety na przejazd będą dostępne tylko u obsługi pociągu.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO S.A.

Skip to content