Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pięćdziesiąt łóżek medycznych

Pięćdziesiąt łóżek medycznych z jednej z klinik z Pfaffenhofen w Bawarii trafi do powiatu tarnowskiego. Będą one wykorzystane w tuchowskim szpitalu. Powiat tarnowski współpracuje z regionem Pfaffenhofen już od 5 lat. W tym czasie do powiatu trafił – między innymi – sprzęt strażacki oraz karetka pogotowia.

„Dajemy powiatowi tarnowskiemu samochody i łóżka i nie są to rzeczy nie nadające się do użytku. Koszty napraw w Niemczech są bardzo wysokie i nieopłacalne a w Polsce te same naprawy będą kosztować grosze. Sprzęt który przekazujemy jest w bardzo dobrym stanie i może jeszcze długo służyć po niewielkich naprawach. Założyliśmy też fundację, która te samochody wyszukuje i na tej zasadzie możemy Wam te samochody przekazywać.” – tłumaczy starosta bawarski – Rudi Engelhard.
Pfaffenhofen to jeden z najbogatszych powiatów w Niemczech. Za kilka tygodni – na zaproszenie tamtejszego starosty, w ramach wzajemnej współpracy pojedzie grupa urzędników z tarnowskiego starostwa, którzy będą uczyć się, jak skuteczniej zdobywać środki unijne, pisać wnioski i jak formować biznesplan.

Skip to content