Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pierwsza małopolska pielgrzymka samorządowców do Sanktuarium NNMP w Tuchowie

„ Obrałem Ją na królową całej diecezji …”
Bp. Leon Wałęga.

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie osoby związane z samorządem (władze samorządowe, pracowników urzędów, sołtysów i inne) na tegoroczną, pierwszą pielgrzymkę przedstawicieli samorządu terytorialnego, która odbędzie się w dniu 9 lipca (sobota) 2005 roku o godz. 18.30
w Sanktuarium NNMP w Tuchowie
.
Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi
J.E. Ks. Bp. Ignacy Dec Ordynariusz Diecezji Świdnickiej.

W ubiegłym roku na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tuchowie z okazji 100-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Tuchowskiej w obecności duchownych oraz parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego, władz powiatu tarnowskiego, burmistrzów i wójtów gmin, podjęta została uchwała o zorganizowaniu podczas wielkiego tuchowskiego odpustu pielgrzymki przedstawicieli samorządu terytorialnego z terenu Małopolski.

Podczas tuchowskiego odpustu swoje pielgrzymki mają m.in. strażacy, rolnicy, kolejarze
i leśnicy. Jest też pielgrzymka ludzi pracy i przedstawicieli służby zdrowia. Chcemy aby pielgrzymka ludzi związanych z samorządem lokalnym stała się również tradycją tuchowskiego odpustu i była dorocznym wspólnym modlitewnym spotkaniem przedstawicieli samorządów.

Podczas wspomnianej uroczystej sesji z Wotum Ziemi Tuchowskiej odczytano takie oto słowa: „ Gdy inwestujemy w domy, warsztaty i drogi, niech myśl biegnie do Ciebie, któraś postawiła nas na służbę Bogu i ludziom. Bądź nam znakiem i pomocą”. Niech zatem staną się one swego rodzaju mottem pielgrzymowania samorządowców do Matki Boskiej Tuchowskiej – Pani Ziemi Tarnowskiej.

Skip to content