Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pierwsza wigilia na tuchowskim rynku za nami

23 grudnia na tuchowskim rynku odbyła się pierwsza wigilia, której przyświecało hasło: „Aby samotni i potrzebujący byli razem z nami”.
Na spotkanie, które skierowane było do wszystkich mieszkańców miasta i gminy, zaprosili: burmistrz Tuchowa, przewodniczący Rady Miejskiej, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, Młodzieżowa Rada Gminy oraz Dom Kultury w Tuchowie.

„Wigilii czas, każe nam u stołu stać,
łamać chleb, razem trwać (…)”

Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez zastępcę burmistrza – Kazimierza Kurczaba – zgromadzeni wspólnie odśpiewali kolędę, w skupieniu wysłuchali słów proboszcza parafii pw. św. Jakuba Ap. – Alfonsa Górowskiego oraz fragmentu Ewangelii odczytanego przez proboszcza bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tuchowie – o. Bogusława Augustowskiego. Obecne były również siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Serdeczne życzenia mieszkańcom złożył burmistrz, a później wszyscy – dzieląc się opłatkiem – kierowali pełne ciepła słowa i wyrażali wobec siebie wzajemną życzliwość.

Wigilijnym potrawom wydawanym przez restaurację „Agawa” towarzyszyło rozdawanie jabłek i wspólne śpiewanie kolęd wraz z chórkiem i przygrywającym mu organistą – Józefem Rąpałą. Po raz trzeci strażacy z OSP w Tuchowie rozdawali sianko na wigilijny stół. Spotkanie odbyło się w wyjątkowo nastrojowej scenerii, tworzonej przez prawdziwą szopkę z żywymi zwierzętami, które wzbudzały duże zainteresowanie wśród mieszkańców, a szczególnie wśród dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content