Pierwsze Pogórzańskie Biegi Rodzinne za nami!

W niedzielę 3 czerwca w Burzynie odbyły się Pogórzańskie Biegi Rodzinne zorganizowane przez LKS Burzyn. O godz. 14.00 do rywalizacji przystąpiły dzieci, które walczyły w czterech kategoriach wiekowych na czterech dystansach. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały medale i słodki poczęstunek, natomiast pierwsze trójki poszczególnych kategorii, tak dziewczynek jak i chłopców, otrzymały nagrody rzeczowe.

W biegach dla dzieci na starcie stanęło ponad 170 zawodniczek i zawodników. Kiedy dzieci ukończyły swoją rywalizacje na starcie stanęli dorośli, także w ramach Pogórzańskiego Biegu Rodzinnego na dystansie 5 km. Do rywalizacji przystąpiło 78 zawodniczek i zawodników. Pierwsze 2 km dystansu to podbieg, a następnie trasa już opadała i robiła się płaska. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Beata Winiarczyk-Jadach, druga na mecie była Agnieszka Pasieka a trzecia zawodnicza to Monika Pasiuta. Natomiast rywalizacje mężczyzn wygrał Grzegorz Polański, drugie miejsce zajął Marcin Kądzielawa, a trzecim zawodnikiem był Kamil Kołodziej. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali pamiątkowy odlewany medal i posiłek regeneracyjny. Trzeba dodać, że biegi dla dzieci i dla dorosłych w ramach Pogórzańskich Biegów Rodzinnych były darmowe.