Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

V Bieg Burzyński

W niedzielę 3 czerwca w Burzynie odbył się V Bieg Burzyński – wielkie biegowe święto w dolinie rzeki Białej. O godzinie 11.00 w ramach V Biegu Burzyńskiego na dystansie 10 km wystartowało ponad 190 zawodników, a na dystansie 5 km 30 zawodników w nordic walking.

Trasa w Burzynie nie należy do najłatwiejszych, gdyż pierwsze 3 km to podbieg, który miejscami stromy, a później następuje zbieg i od ok. 5 km trasa robi się płaska.

Tegoroczną edycje biegu wygrał Tomasz Koczwar z Radomyśla Wielkiego, drugie miejsce zajął Robert Makowiec z Burzyna (LKS Burzyn), a trzecim zawodnikiem był Marek Łabuz z Tarnowa.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kmieć z miejscowości Perła, druga była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego, a trzecia Beata Słomska z Jodłówki Tuchowskiej (LKS Burzyn).

Każdy z zawodników kończących bieg otrzymał odlewany medal i poczęstunek. Po zakończeniu biegu wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe, a później nastąpiła dekoracja pierwszych trójek tak wśród kobiet jak i mężczyzn.

Nagrody rzeczowe otrzymali również zawodnicy i zawodniczki z pierwszych trójek z poszczególnych kategorii wiekowych. W biegu głównym wystartowała liczna grupa biegaczy z miejscowego klubu LKS
Burzyn i zajęli oni następujące miejsca: 2 – Robert Makowiec , 30 – Mateusz Zaucha, 32 – Beata Słomska (3 open kobiet), 57 – Rafał Zaucha, 64 – Zbigniew Brodło, 79 – Jacek Chwistek, 80 – Beata Zaucha (3 miejsce w swojej kategorii wiekowej), 86 – Maciej Dudek, 105 – Krzysztof Rempała, 108 – Tomasz Gniadek.