Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Piknik rodzinny w Dąbrówce Tuchowskiej

W dniu 18 czerwca 2016 roku w ramach projektu „ Moc pozytywnej energii” odbył się kolejny piknik rodzinny w Dąbrówce Tuchowskiej pod hasłem „Rodzinnie i towarzysko”. Wspaniała, słoneczna pogoda zachęciła do udziału wielu mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej i okolicznych miejscowości w tym wyjątkowym pikniku.


Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Na spotkanie rodzinne i towarzyskie przybył burmistrz Adam Drogoś i wiceburmistrz Kazimierz Kurczab, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w osobach Ryszarda Wrony i Jerzego Odrońca, sekretarz gminy Jerzy Laska. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy projektu Magdalena Marszałek oraz Mariusz Ryś , dzięki którym mieliśmy tak wyjątkową imprezę.
Na samym początku przedszkolaki przedstawiły swoim rodzicom inscenizację pt.”W zieleni łąka majowa”, w którym zaprezentowały się wierszami, piosenkami i pięknym tańcem. Następnie rodzice słuchali piosenek i wierszy w wykonaniu uczniów.
Dla mam i tatusiów przygotowane były upominki, które wręczyły dzieci. Po występach dzieci druhowie OSP zademonstrowali sposób udzielania pierwszej pomocy. Następnie dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek z smacznym ciastem upieczonym przez rodziców, kiełbaski grillowane, karkówka, pyszny smalczyk i wiele innych smakołyków. W międzyczasie uruchomiono loterię fantową, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy. Dużą atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane oraz przybyły gość – Kubuś Puchatek. Dla dzieci i rodziców zorganizowane zostały zawody sportowe oraz zawody strażackie. Wszyscy chętni , pod opieką starszych, mogli spróbować swoich sił na krosach i kładach na wcześniej przygotowanym torze. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród specjalnych.
Piknik rodzinny to integracja całego środowiska, które włączyło się w przygotowania.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, nauczycielom , pracownikom naszej szkoły i przedszkola, którzy poświęcili wiele cennego czasu, aby tak wspaniale przygotować to spotkanie. Dziękuję OSP w Dąbrówce Tuchowskiej za solidną i niezawodną pomoc oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Szczególne podziękowania za profesjonalizm i dobrą współpracę przy realizacji niniejszego projektu kieruję do pani Magdaleny Marszałek i pana Mariusza Rysia.

Bernadeta Wróbel

Skip to content