Piłkarze ręczni polegli w Tarnowie

W ubiegłą środę trzeci już ligowy mecz Małopolskiej Ligi Juniorów w piłce ręcznej rozegrał zespół Sokół MOSiR Tuchów. Podopieczni Andrzeja Moździerza (tym razem pod wodzą Marka Srebro) ulegli na wyjeździe tarnowskiemu zespołowi PM MPEC Tarnów 21:39 (12:20).
Na taki wynik meczu ewidentnie wpłynęło brak kilku podstawowych zawodników, którzy leczą kontuzje po weekendowych spotkaniach z Krakowiakiem.
Spotkanie nie było wybitnie interesujące, praktycznie od pierwszych minut tarnowianie przejęli inicjatywę i kontrolowali grę, przez co tuchowski zespół skazany był na obronę i odrabianie strat. Jak sami zawodnicy powiedzieli, podczas meczu zabrakło zdecydowanie rzutów z drugiej linii oraz szwankowało rozgrywanie piłki w ataku, potocznie zwane „koronką”. Po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 12:20 dla tarnowian, zawodnicy „Sokoła” wyszli bardziej zmotywowani i w pierwszych minutach drugiej części gry zniwelowali straty do 5 bramek. Zabrakło jednak siły na dalsze odrabianie strat, głównie z powodu ograniczonej ilości możliwych zmian w przeciwieństwie do szerokiej kadry Stanisława Kubali.

Najlepsi strzelcy: Augustyn – 6, Zając – 5, Starzyk – 3, Łątka – 3.
Skład: Mężyk – Augustyn, Zając, Starzyk, Patyk, Łątka, Grzebień, Głąb, Nosek, Czuba

Następnym spotkaniem będzie mecz rozegrany w Tuchowie 9 października z Piastem Skawina. Spotkanie jednak stoi pod znakiem zapytania, ponieważ na hali MOSiR w najbliższym czasie będzie montowana ścianka wspinaczkowa.

Redakcja Tuchow.pl dziękuje Krzysztofowi Mężykowi za przygotowanie relacji z tego spotkania.