Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pociągiem papieskim do Wadowic

Pociąg papieski to wyjątkowy, jedyny na świecie pojazd, na pokładzie którego można spotkać Ojca Świętego Jana Pawła II. Pociąg ten został w 2006 roku pobłogosławiony przez papieża Benedykta XVI w czasie jego pielgrzymki do Polski.

Nowoczesna sylwetka, ciepła kolorystyka, klimatyzowane wnętrze oraz 152 wygodne fotele sprawiają, że przejazd nim dostarcza niezapomnianych wrażeń.
Z multimedialnego studia, przez sieć głośników i kolorowych monitorów, uczestnicy przejazdu mogą przekazywać na żywo, na pokład całego pociągu, inscenizacje lub odtwarzać przygotowane wcześniej filmy i audycje o Janie Pawle II, prowadzić wspólną modlitwę, śpiew czy głosić rekolekcje w drodze. Pociąg papieski posiada 152 miejsca siedzące oraz 8 miejsc dla przewozu osób niepełnosprawnych.
Na pokładzie można obejrzeć przygotowaną dzięki uprzejmości Wydawnictwa Biały Kruk wystawę zdjęć autorstwa Adama Bujaka, który od początku do końca pontyfikatu towarzyszył z obiektywem Janowi Pawłowi II w czasie jego pielgrzymek. Wystawa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem podczas wrześniowego pobytu pociągu papieskiego na Słowacji, Węgrzech i w Czechach.

Rozkład jazdy ważny od 1.06.2012 r do 31.08.2012r.
Uwaga, pociąg kursuje codziennie oprócz każdego poniedziałku.

Rozklad jazdy

W Pociągu papieskim obowiązuje oferta „Połączenie w dobrej cenie”.
Cena biletu wg taryfy normalnej wynosi 9 zł, stosowane są wszystkie ulgi ustawowe przysługujące np. uczniom – cena biletu 5,67 zł, studentom – cena biletu 4,41 zł, nauczycielom – cena biletu 5,67 zł.
Serdecznie zapraszamy szkoły, uczelnie, zakłady pracy, parafie oraz indywidualnych podróżnych do wzięcia udziału w niepowtarzalnej pielgrzymce, która daje szansę na głębokie przeżycie duchowe, gdyż czas spędzony z błogosławionym Janem Pawłem II nigdy nie będzie należeć do straconych.

Sprzedaż biletów prowadzi kasa biletowa nr 6 w stacji Kraków Główny (Biuro Obsługi Podróżnego czynne codziennie od 6.00-19.30), informacja i rezerwacja biletów tel. 782 555 967, 782 555 969,
e-mail:prkrsp1@p-r.com.pl

Skip to content