Podsumowanie działalności sekcji judo w 2023 roku

W minionym okresie, podobnie jak w latach poprzednich, judocy wywalczyli kolejne medale Mistrzostw Polski. W kategorii juniorek młodszych (kadetek), bliźniaczki Natasza i Nina Potok w wadze do 44 kg wywalczyły odpowiednio złoty i srebrny medal. Jakub Nakielny w kategorii U-16 w wadze do 55 kg zdobył medal brązowy. Taki sam krążek w młodziczkach, wywalczyła Kornelia Ciszek do 70 kg.

Młodzicy Tomasz Dziga i Nataniel Sajdak, z drużyną Małopolski sięgnęli po medale drużynowe w Mistrzostwach Polski Województw, a Natasza Potok z drużyną „Żak” Kielce zdobyła medal brązowy w zawodach Drużynowych MP Juniorek Młodszych.

Wywalczone medale nie są przypadkiem, lecz bardzo dobrym cyklem szkoleniowym, popartym ciężką pracą zawodników, przy dużym zaangażowaniu ich rodziców, którym bardzo dziękuję.

Natasza i Nina Potok będąc „numerami” 1 i 2 w kategorii wagowej 44 kg, z Kadrą Polski uczestniczyły z dużym powodzeniem w Pucharach Europy Kadetek. Natasza była kolejno: 5 w Bielsku Biała, 3 w Berlinie, 3 w Gyor. Nina była 2 w Berlinie i 7 w Gyor, zdobywając za uzyskane miejsca punkty w rankingu europejskim. Przed nimi są jeszcze tegoroczne kolejne starty europejskie, w których mają duże szanse na uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Europy 2024. Sam udział w tej imprezie byłby dużym sukcesem, a przecież nie są bez szans na punktowane czy medalowe miejsca.

Medaliści Mistrzostw Polski Kornelia Ciszek i Jakub Nakielny, oprócz wymienionych sukcesów, mają również na swoim koncie medale w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Do wyróżniających się zawodników w minionym roku należą także: Zuzanna Gawron, Ewelina Burza, Jan Dziga, Tomasz Dziga, Nataniel Sajdak – wielokrotni medaliści zawodów ogólnopolski i międzynarodowych. Na duże uznanie i szacunek zasługuje nasz senior Mateusz Odroniec, który po 10-letniej przerwie powrócił do treningów i 07.10.2023 roku w Oleśnicy wywalczył złoty medal w Pucharze Polski Weteranów.

Podsumowując miniony rok tuchowskich judoków chciałem podziękować sponsorom, którymi byli:

• Urząd Marszałkowski w Krakowie
  • Starostwo Powiatowe w Tarnowie
  • Urząd Miejski w Tuchowie
  • MOSiR w Tuchowie
  • WIMED – producent znaków drogowych w Tuchowie
  • Robert, Emil, Jarosław Osika – Firma „ROJAR”
  • Janusz Nowak – Sklep „SOLO”
  • Andrzej Potok – U.S.T. Tuchów
  • Piotr Zgóski, Michał Pitala – Zakład Masarski „AMIGOS”
  • Maciej Kędzior, Tomasz Kłósek – „KOSTA” Kłosek, Kędzior Sp.J.
  • Janusz Grzenia, Wiesław Wróbel, Janusz Nowak – „DH TRÓJKA”
  • Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski „SAJDAK” Sp.J. Tuchów
  • Władysław Sajdak – Ośrodek Rekreacji „DOLINA BIAŁEJ”
  • Łukasz Mazur – MBM – AUTO SEWIS  F.H.U. Mazur i Wspólnicy
  • Elżbieta Kłósek, Iwona Kędzior – „RIVER” Sp.J. Tuchów
  • Łukasz Ludwa – Firma Fizjo&Fit
  • Ewa, Andrzej Więcek – Piekarnia „STAROSTKA”
  • Agnieszka i Robert Piotrowscy
  • Joanna i Tomasz Drogoś – Sklep Motoryzacyjny „AUTO-MOT” T. Drogoś
  • Agnieszka i Krzysztof Gawron – „AUTO SERWIS” GAWRON s.c.
  • Wojciech, Bogdan Wąs – Sklep Max Elektro „WOJMAR PROFIT”
  • Jakub Węgrzyn – Sklep odzieżowy „MA-WEN”
  • Wojciech Kras – Restauracja „STRYCH”
  • Zbigniew Kamykowski – F.H.U. „KAMYKOWSCY”