Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Podsumowanie imprezy „Wyspa seniorów”

W niedzielę, 7 października w tuchowskim Domu Kultury odbył się festyn „Wyspa seniorów – festyn zdrowia i urody 50+”. Impreza ta była podsumowaniem i zakończeniem II edycji projektu „50+ Nowy Wiek Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie.

Beneficjentami projektu byli seniorzy z gminy Tuchów – 21 osób, którzy wzięli udział m.in. w interaktywnych warsztatach twórczych „jestem aktywny/jestem aktywna” prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Celem warsztatów było „wyposażenie” beneficjentów w narzędzia i umiejętności, które pozwolą im w aktywny sposób uczestniczyć w życiu społecznym, podejmować nowe wyzwania i działania o charakterze społeczno-artystycznym.

W wyniku aktywnych działań seniorów powstało w Tuchowie „centrum seniora” z siedzibą w Domu Kultury. Centrum seniora zaprasza wszystkich chętnych co drugi poniedziałek i czwartek w godz. od 16:00-20:00 oraz w każdy wtorek w godz. 9:00-13:00.

Organizatorzy oraz beneficjenci projektu 50+ przygotowali ciekawy program artystyczny. Po oficjalnym rozpoczęciu, ze względu na złą pogodę, w sali widowiskowej odbył się I Tuchowski Pochód Seniorów. Imprezie towarzyszył konkurs kulinarny na najlepszą nalewkę, danie oraz wypiek, połączony z ich degustacją.

W imprezie udział wzięły gwiazdy polskiego kina i teatru: Anna Polony zaprezentowała fragment poezji Wisławy Szymborskiej, Andrzej Grabowski rozbawił publiczność wygłoszonym monologiem, Tomasz Schimscheiner jako juror konkursu kulinarnego zasmakował lokalnych dań i wypieków przygotowanych przez beneficjentów projektu.

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski w tuchowskim Domu Kultury

Program uświetnił koncert Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej, występ wokalny Julii Kożusznej, występ zespołu ATRIA oraz grupy teatralnej FABUŁA działającej przy Domu Kultury w Tuchowie. Uwieńczeniem imprezy był spektakl pt. „Griga” na podstawie opowiadań A. Czechowa w reż. Piotra Siekluckiego w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Krakowa.

Zapraszamy na relację fotograficzną z tego wydarzenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym i organizacyjnym: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Burmistrza Tuchowa, Domu Kultury w Tuchowie, firm: Dom Handlowy TRÓJKA, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Jan Starostka, KOREX, Księgarnia BAJKA, MAL-REM, Restauracja PŁOWIECKI, ROJAR, SPAR, PSB MRÓWKA, AMIGOS.
Dziękujemy!

Skip to content