Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pogórzańska Drużynowa Liga Szachowa Powiatu Tarnowskiego 2019

30 marca w Burzynie rozegrano czwartą kolejkę w ramach Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej Powiatu Tarnowskiego. Udział w niej wzięła rekordowa liczba zawodników, bo aż 108 szachistów zagrało w 27 czteroosobowych drużynach.

Był to turniej szachowy o puchar dyrektora MOSiR w Tuchowie. Gościem honorowym turnieju był poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, który pozytywnie zaskoczony tak dużą liczbą uczestników zadeklarował ufundowanie nagród w klasyfikacji generalnej na zakończenie VI edycji.

Turniej wygrała drużyna juniorska „Lisek”. Drugie miejsce wywalczyły Lisy Północy – seniorzy, również z Lisiej Góry. Trzecie miejsce – Strusinianka Tarnów. Tuchowska drużyna „Dolina Białej – Sajdak” zajęła siódme miejsce.

W klasyfikacji generalnej ligi pogórzańskiej prowadzi Klub Szachowy „LISEK” z Lisiej Góry. Drugie miejsce zajmuje drużyna Grupa Azoty z Tarnowa, a trzecie Dolina Białej z Tuchowa. W klasyfikacji juniorskiej MOSiR Tuchów zajmuje VI miejsce.

Zapraszamy do udziału w zawodach, każdy turniej jest oddzielnie nagradzany (puchary, medale, statuetki). Kontakt: romankawa@com.pl lub tel. 537 378 388.

Dziękujemy dyrektorowi MOSiR Markowi Srebro za ufundowane nagrody. Na zakończenie turnieju – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Janusz Łukasik wręczył puchary, medale i statuetki najlepszym szachistom. Podziękowania składamy sołtysowi Burzyna – Wacławowi Ropskiemu za pomoc w organizacji turnieju oraz sponsorom, którymi byli: Ubezpieczenia „Masz Nas” i Komis Samochodowy w Zabłędzy, Sklep Mikulec oraz Insplast.
Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz.
Pozostałe cztery kolejki Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej zostaną rozegrane w okresie jesiennym w Żabnie, Woli Rzędzińskiej, Lisiej Górze oraz w Tarnowie – finał PDLSzPT 2019.

Organizator: Roman Kawa.

Skip to content