Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Pokażmy się i działajmy – relacja

Piknik organizacji pozarządowych już za nami. Takiej frekwencji, zaangażowania i emocji się nie spodziewaliśmy. Ekipy z poszczególnych sołectw i osiedli niezmiernie miło nas zaskoczyły, przygotowując piękne stoiska, występy artystyczne i licznie biorąc udział w rywalizacji sportowej i tej z przymrużeniem oka.

Jak powiedział na scenie Grzegorz Borgula: „Co prawda gwiazdy wieczoru nie będzie, ale poradzimy sobie własnymi siłami”. Jego słowa okazały się prawdą, wszyscy uczestnicy wystąpili w roli gwiazd. Każdy występ miał swój klimat, a całość była niezapomnianym widowiskiem.

Druhowie OSP w Dąbrówce Tuchowskiej stanęli na wysokości zadania, począwszy od prezesa Jana Mleczki, który okazał się doskonałym wodzirejem, a na wolontariuszach zabezpieczających logistycznie całe przedsięwzięcie skończywszy. Tak jak w akcjach bojowych, również na tym polu okazali się niezastąpieni.

Część sportową przeprowadzili Sławomir Wasiek – plażowa piłka siatkowa i Kazimierz Gawryał – konkurencje sprawnościowe.
Nad całością czuwało obiektywne jury w składzie: Bożena Wrona, Maria Sajdak, Mieczysław Kras i Stanisław Jaworski.

Nieocenionym wsparciem dla strażaków był partner projektu – Dom Kultury. W tym miejscu chcemy podkreślić pełen profesjonalizm całej jego załogi, bez której tak wielkie przedsięwzięcie byłoby niemożliwe do zorganizowania.

Jeszcze raz wszystkim wymienionym i niewymienionym osobom serdecznie dziękujemy, a sołectwom i osiedlom gratulujemy. W tym turnieju tak naprawdę wszyscy okazali się zwycięzcami. Tak trzymać!

Koordynatorzy projektu: Magdalena Marszałek, Mariusz Ryś.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


Projekt dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Skip to content