Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Polscy kibice siatkówki najlepsi !

Film dokumentalny o polskich kibicach siatkówki otrzymał Honorową Girlandę w kategorii „Sport i społeczeństwo” na festiwalu Sport Movie and TV w Mediolanie. Zrealizowany na podstawie pomysłu Wojciecha Jędrzejewskiego, a wyreżyserowany przez Krzysztofa Wesołowskiego film „Sport i Społeczeństwo” trwa 22 minuty i 20 sekund.
Sport Movie and TV to najbardziej prestiżowy na świecie festiwal filmów sportowych i telewizyjnych audycji sportowych. Jest organizowany przez FITCS (Federation Internationale Cinema Television Sportifs), która zrzesza ponad 100 państw. Federacja działa pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Do tegorocznego festiwalu zgłoszono 975 filmów z 43 krajów, a jury oceniało 200 spośród nich w 11 kategoriach tematycznych.
Dokument „Najlepsi na świecie” to opowieść o polskich kibicach siatkówki, pokazujący w jaki sposób dopingują oni swoją drużynę narodową. Zaprezentowane w filmie zostały ich zachowania, wygląd, stroje i reakcje podczas meczów. Bohaterami filmu są ludzie różnych grup społecznych, wiekowych i zawodowych.
Nagroda ta jest nam tym bardziej bliska, że także wśród mieszkańców Tuchowa i gminy Tuchów jest grupa osób, która regularnie wyjeżdża na mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej a w szczególności na elitarne rozgrywki Ligi Światowej.

Skip to content