Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ponad 22 000 zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tuchowie

Miło nam poinformować, że wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tuchowie zebrali ponad 22 000 zł!

Kwesta odbywała się w godzinach od 8:00 – 16:00, a o 18:00 przy dobrej muzyce na tuchowskim rynku odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów.

Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję dziękujemy za życzliwość i zrozumienie oraz wsparcie.

Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, firmie Sound Protectors oraz wszystkim biorącym udział w licytacjach i zaangażowanym w akcję.

W tym roku finał WOŚP odbył się pod hasłem: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrane środki pozwolą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na dziedzinach medycyny dziecięcej takich, jak: chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Organizatorem 28. Finału WOŚP w Tuchowie był Dom Kultury.
Szef sztabu WOŚP w Tuchowie: Michał Kulikowski.

Fotografie: Wojciech Kras

Skip to content