Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Powietrze: prezentacja ekodoradcy dla tuchowskich licealistów

We wtorek 28 lutego 2017 r. uczniowie klas pierwszych i drugich Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie uczestniczyli w spotkaniu z ekodoradcą gminy Tuchów w ramach programu LIFE. Spotkanie dotyczyło zanieczyszczenia powietrza oraz wiążącymi się z nim konsekwencjami dla naszego zdrowia i życia.

Ponad 100 licealistów wysłuchało prezentacji na temat smogu, czynników wpływających na jego powstawanie i jak można z nim walczyć. Ekodoradca przedstawił źródła zanieczyszczeń wpływających na powstawanie smogu, wyjaśnił na czym polega szkodliwość zanieczyszczeń na nasze zdrowie i zaprezentował wyniki pomiarów stacji monitoringu jakości powietrza WIOŚ zlokalizowanej przy Domu Kultury w Tuchowie. Ważnym elementem prezentacji było zobrazowanie działania zanieczyszczeń powietrza na nasz organizm poprzez przedstawienie zdjęć mikroskopowych błony śluzowej po kontakcie z zanieczyszczeniami. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji i wzięli udział w dyskusji.

Spotkania podnoszące świadomość mieszkańców w tym również młodzieży to element kampanii informacyjnej Urzędu Miejskiego w Tuchowie prowadzonej w ramach programu LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze.

Skip to content