Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Powódź. Pomagamy! – wyniki konkursu

Z przyjemnością informujemy, że dwa wnioski przygotowane przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju, w ramach akcji „Powódź. Pomagamy!” – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, zostały pozytywnie rozpatrzone i przyznano bezzwrotną pomoc dla dwóch organizacji z Gminy Tuchów, poszkodowanych podczas ostatniej powodzi.
Są to:
Ludowy Klub Sportowy Biała Lubaszowa – przyznana pomoc 8000zł
Ludowy Karwodrzański Klub Sportowy – przyznana pomoc 5500zł
.
Pomoc skierowana była do organizacji pozarządowych z terenu gmin dotkniętych powodzią: Ciężkowice, Szczurowa, Żabno, Tuchów, Pleśna. Środki będą przeznaczone na zakup wyposażenia, które uległo zniszczeniu, a jest niezbędne do funkcjonowania organizacji.

Komisja oceniła nadesłane wnioski biorąc pod uwagę:

  • – skalę zniszczeń (przyjęto zasadę, że bardziej poszkodowana organizacja otrzymuje pomoc w pierwszej kolejności);
  • – jak szybko da się uruchomić dany obiekt, (na ile zniszczenia są znaczne i kiedy organizacja może powrócić do prawidłowego funkcjonowania);
  • – zaangażowanie społeczne (czy organizacja włącza się do działań społecznych i działań partnerów, czy w pomoc w odbudowaniu zniszczeń angażują się jacyś partnerzy);
  • – wielkość gminy.

Środki dystrybuowane w ramach akcji „Powódź. Pomagamy!” – wsparcie dla lokalnych organizacji społecznych są środkami bezzwrotnej pomocy przyznanej na podstawie jednostronnej deklaracji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Inicjatorami akcji są Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Skip to content