Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Prace rewitalizacyjne trwają

Trwają prace budowlane związane z projektem RPMP.11.01.02-12-0659/17 pn. „Przebudowa stadionu MKS Tuchovia wraz z zagospodarowaniem „Skałki” w celu utworzenia ścieżki rekreacyjnej”. To zadanie współfinansowane przez Unię Europejską, które ma na celu rewitalizację społeczną teren podworskich.

Całe zadanie zostało podzielone na 3 części:
Część I
Wykonuje firma TOMAX z siedzibą w Tarnowie przy ulicy Bernardyńskiej. W ramach tej części projektu obecnie prowadzone są prace związane z wykonywaniem ław i ścian fundamentowych, a także prace związane z przebudową istniejących sieci podziemnych.

Część II
Wykonuje firma Usługi Sprzętowo – Transportowe Andrzej Potok z Tuchowa. W ramach tej części projektu obecnie wykonywane są prace związane z karczowaniem drzew i samosiejek rosnących na terenie tzw. „Skałki”, oraz czyszczenie terenu. Prowadzone są również prace przygotowawcze przed budową ścieżek rekreacyjnych w tym terenie. Teren jest bardzo trudny, wymaga dużo pracy i wysiłku, ale uporządkowanie i zagospodarowanie tej części Tuchowa pozwoli mieszkańcom na wypoczynek i spacery alejkami, pośród zieleni i pośród wyremontowanych obiektów.

Część III
Trzecią i ostatnią część realizuje P.U.H. MARTIN z Zalasowej. Prace obejmują przebudowę ulicy Szpitalnej, gdzie zostaną zlokalizowane nowe miejsca postojowe tak długo oczekiwane nie tylko przez mieszkańców Tuchowa, ale przede wszystkim przez pacjentów korzystających z usług medycznych Centrum Zdrowia Tuchów. W chwili obecnej prowadzone są prace związane z przebudową nawierzchni zarówno ulicy Żeromskiego, jak i ulicy Szpitalnej oraz drogi dojazdowej (dalszego odcinka ulicy Szpitalnej) w kierunku tzw. „Skałki” i planowanych w przyszłości nowych terenów rekreacyjnych w jej pobliżu.

Jak widać na poniższych fotografiach, część prac jest już bardzo zaawansowanych.
Przypomnijmy, że zakończenie realizacji projektu zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Sporządził:
Mężyk Marek – koordynator projektu.

Skip to content