Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Prawie 100 tys. złotych dla Stowarzyszenia „Edukacja Drogą do Sukcesu”!

Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na 27. miejscu uplasowało się z Stowarzyszenie „Edukacja Drogą do Sukcesu”, które swoją siedzibę ma w Piotrkowicach.

Stowarzyszenie „Edukacja Drogą do Sukcesu” z Piotrkowic jest nową organizacją, której celem jest działanie na rzecz edukacji i wszechstronnego rozwoju młodego pokolenia, integracji międzypokoleniowej oraz realizowanie inicjatyw społecznych służących dobru mieszkańców gminy Tuchów, a zwłaszcza środowisk wiejskich.

Projekt pn. „Moc pozytywnej energii – aktywnie spędzamy wolny czas w Dąbrówce Tuchowskiej, Lubaszowej, Łowczowie, Mesznej Opackiej i Piotrkowicach” został oceniony bardzo wysoko i z wynikiem 203 punktów znalazł się na 27. miejscu na 2735 wniosków złożonych. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 99 885,00 zł!

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz do ich rodziców i mieszkańców ww. miejscowości. Celem projektu jest w szczególności integracja dzieci z różnych miejscowości, integracja międzypokoleniowa oraz wzmacnianie więzi społecznych poprzez rożne formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu zorganizowane zostaną:
– 2 spotkania integracyjne z seansem filmowym dla dzieci, ich opiekunów i animatorów,
– 3-dniowa wycieczka integracyjna do Zakopanego, podczas której dzieci będą miały możliwość rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich,
– 5 pikników integracyjnych dla społeczności poszczególnych miejscowości,
– spotkanie podsumowujące projekt „Z wizją w przyszłość”.

Szczególne uznanie należy się Magdalenie Marszałek – skarbnik gminy Tuchów, która zainicjowała powstanie stowarzyszenia i pilotowała przygotowanie wniosku aplikacyjnego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji zamierzonych planów.

Skip to content