Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”

Tuchów – miasteczko położone 15 km od Tarnowa otoczone Pasmem Brzanki w Pogórzu Ciężkowickim. Urokliwe miejsce z pięknym dużym rynkiem nad rzeką Białą. Miasto na 16 miejscu wśród miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej wg Światowej Organizacji Zdrowia.

Lato szybko przeminie, jesienią zacznie się rok szkolny dla dzieci i młodzieży, a dni będą coraz chłodniejsze. Sezon grzewczy powoli się rozpocznie. Niestety nieumiejętne palenie w piecach węglowych, spalanie śmieci i złej jakości węgla, palenie w przestarzałych piecach niewystarczająco suchego drzewa, powoduje że w Tuchowie mamy ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie SMOGU. Powietrze wewnątrz budynków bardzo często jest tak zanieczyszczone jak na zewnątrz.

Powietrze Tuchów – Eko Aura Małopolska pragnie dla wszystkich dzieci w gminie Tuchów czystego powietrza!

Stworzyliśmy projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”, który ma na celu oczyścić powietrze ze SMOGU w salach szkół podstawowych, przedszkoli i żłóbków na terenie gminy Tuchów. Planujemy, aby od 1 października dzieci mogły przebywać w szkole – uczyć się, odpoczywać na przerwach i bawić się w CZYSTYM POWIETRZU.

Naszym celem jest zakup 20 urządzeń filtrujących skażone powietrze. Wszystkie urządzenia, które otrzymamy oraz zakupimy – przekażemy szkołom, przedszkolom oraz żłobkom w gminie Tuchów.

Zachęcamy do włączenia się w projekt wszystkie osoby, firmy, którym nie jest obojętny problem smogu w naszym regionie! Więcej o oczyszczaczach można przeczytać na stronie: http://www.oczyscpowietrze.pl/

Dotychczas do akcji przyłączyli się:
– Biuro Plus, Kraków
– Grupa Attic, Kraków
– Fellowes Polska S.A., Warszawa
– Żłobek Bobas, Tuchów
– 3Maj Się Zdrów Festival

W drugiej połowie sierpnia zaczynamy również akcję crowdsourcingową, której celem będzie zebranie środków na zakup urządzeń.

Gorąco zapraszamy do wspólnej akcji dla naszych dzieciaków. Chcesz dołączyć? Napisz: kontakt@powietrzetuchow.pl

Partnerzy projektu:


Skip to content