Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Przestrzeń polsko-niemiecka

Gmina Tuchów realizuje projekt pn.: „Przestrzenie współpracy polsko-niemieckiej z perspektywy społeczności Illingen i Tuchowa w budowaniu dobrych praktyk partnerskich i przyszłości”. Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich został zrealizowany w Illingen w Niemczech od 5 do 12 czerwca 2016 r., zaś drugi będzie realizowany w Tuchowie  od 3 do 8 sierpnia 2016 r.

Na zaproszenie naszych przyjaciół z Niemiec udział w tym pierwszym projekcie wzięła 27. osobowa grupa przedstawicieli gminy, wśród której znalazły się przedstawicielki Koła Gospodyń z Lubaszowej, ze Stowarzyszenia „Moje Siedlisko” z Siedlisk, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Tuchowa, sekretarz Polsko-Niemieckiego Kręgu Przyjaciół w Tuchowie, reprezentanci Stowarzyszenia Nasza Zabłędza, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie, dwie urocze tłumaczki i wielu innych znakomitych mieszkańców naszej gminy. Władze lokalne reprezentował Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

W ramach pobytu w Illingen odbyły się: seminarium samorządów oraz liderów lokalnych, wizyty studyjne w instytucjach oświatowych, społecznych i gospodarczych, seminarium metodyczne – debata, konferencja stowarzyszeń Polsko-Niemieckiego Kręgu Przyjaciół Tuchów-Illingen, prezentacja multimedialna Illingen.

Realizacja projektu współfinansowana jest przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Skip to content