Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Przygotowania do sezonu

Bez Pawła Kafla przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli piłkarze Tuchovii. W zespole nie zanosi się na poważne wzmocnienia. Rewelacyjny wicelider poprzednich rozgrywek w grupie wschodniej już trenuje. W zespole próżno jednak wypatrywać i oczekiwać wielkich transferów.

Może wzmocni nas jeden, dwóch młodzieżowców. Pozyskać takich zawodników jest trudno. Wszyscy ich szukają. To, czy do nas trafią, wyjaśnią najbliższe dni. Możliwe, że też ktoś nas opuści – mówi Leszek Kraczkiewicz, opiekun zespołu.

Tuchowianie do startu czwartej ligi będą się przygotowywać na własnych obiektach.
Trening zaplanowaliśmy prawie codziennie. Obóz dochodzeniowy nie wchodzi w grę. Piłkarze musieliby brać urlopy lub zwalniać się z pracy – dodaje Kraczkiewicz.

W zajęciach na razie nie bierze udziału jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy – Paweł Kafel. Pomocnik ma kłopoty z więzadłami kolanowymi.
Problem z nimi miał już pod koniec poprzedniego sezonu. Przyjmuje zastrzyki. Żywię nadzieję, że wkrótce zacznie z nami ćwiczyć – mówi trener.

W nowym sezonie Tuchovia chce ogrywać kolejnych młodych zawodników. W poprzednim z dobrej strony pokazali się m.in. Krzysztof Jamka i Mateusz Miśtak. Teraz przed szansą stoi bramkarz Kamil Czapla.
Może stać się naszym podstawowym golkiperem. Ma na to szansę, ale teraz niczego nie chcę przesądzać – twierdzi Kraczkiewicz.

Tuchovia planuje kilka sparingów. Zmierzy się z Orłem Dębno, Wolanią Wola Rzędzińska, Glinikiem Gorlice, Ciężkowianką, Łososiem Łosina Dolna i Polanem Żabno.

Źródło: tuchovia.futbolowo.pl

Skip to content