Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Razem sadziliśmy drzewa

Więcej tlenu, by ułatwić oddychanie. Taki ma być skutek akcji przeprowadzonej przez członków koalicji dla czystego powietrza w Tuchowie. Ponad 150 drzewek zostało posadzonych na działce przy wjeździe do Tuchowa od strony Tarnowa, w sąsiedztwie tzw. witacza.

Ze względu na specyfikę gruntu na części działki graniczącej z rzeką wsadzono najwięcej olchy. Ponadto wzdłuż granicy przylegającej do sąsiedniej posesji o charakterze gospodarczym posadzono lipy – była to odpowiedź na apel pszczelarzy. Na zakorzenienie w bezpośrednim sąsiedztwie trójwymiarowego logotypu miasta witającego wjeżdżających do Tuchowa czeka także kilkadziesiąt sosenek.

Dziękujemy panu Albertowi Radwanowi i Aleksandrowi Kajmowiczowi za przygotowanie sadzonek lipy oraz pozostałym darczyńcom drzewek – mieszkańcom działającym w ramach inicjatywy „Powietrze Tuchów”.

W sobotę w akcji sadzenia drzew uczestniczyło ponad 30 osób. Byli wśród nich mieszkańcy i przedstawiciele koalicji na rzecz czystego powietrza w Tuchowie m.in. burmistrz Tuchowa Adam Drogoś wraz z małżonką, zarząd Stowarzyszenia Eko-Aura Małopolska (Powietrze Tuchów) Maciej Sajdak, Sławomir Mikos, Dariusz Rak, Łukasz Włodarz, tuchowski ekodoradca w ramach projektu LIFE Wiktor Chrzanowski oraz przedstawiciel Centrum Zdrowia Tuchów Marek Kołdras. Nie zabrakło również przedstawiciela Stowarzyszenia „My Pogórzanie” – Krzysztofa Piątka.

Po intensywnej pracy dla wszystkich uczestników akcji sadzenia drzewek czekał poczęstunek w Ośrodku Rekreacji Dolina Białej przygotowany przez Władysława Sajdaka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję sadzenia drzewek.

Skip to content