Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Recital organowy Michaela i Annette Utz z Niemiec

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach Benedyktyńskiego Lata Muzycznego. W najbliższą sobotę 20 sierpnia o godz. 20:00 w Bazylice Mniejszej w Tuchowie odbędzie się recital organowy Michaela i Annette Utz z Niemiec.

Michael Utz studiował muzykę kościelną, dyrygenturę i organy w Hanowerze, Berlinie i Groningen. W czasie swej działalności zawodowej w Berlinie był organistą, współpracownikiem Chóru Narodowego i Katedralnego oraz pedagogiem w Uniwersytecie Sztuki. Od roku 2003 jest kantorem w kościele opactwa Brauweiler w Kolonii, będąc także dyrektorem artystycznym cyklu „Koncerty organowe w opactwie Brauweiler“ oraz odbywającego się na wolnym powietrzu festiwalu „classic night“. Zajmuje się również szeroko pojętą praktyką chóralną, prowadząc od roku 2009 chór w Leverkusen. Michael Utz był finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Dublinie. Koncertował w wielu krajach Europy oraz w Tanzanii i Japonii.

Annette Utz studiowała śpiew w Lipsku, gdzie w latach 1997–2001 prowadziła klasę wokalną. W tych latach jej zaangażowanie zawodowe koncentrowało się również na działalności solistycznej, m.in. w Mitteldeutsches Landestheater. Od roku 2005 Annette Utz poświęciła się wykonywaniu muzyki kameralnej, pracując razem z Trio Cherubino Köln. Spośród roli operowych śpiewała m.in.: partie Cherubina w „Weselu Figara” i Dorabelli w „Cosi fan tutte” Mozarta oraz Niklasa w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha.

Program:
(Annette Utz – mezzospran, Michael Utz – organy)
Johann Sebastian Bach (1685–1750), Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust z kantaty BWV 170
Percy Fletcher (1879–1932), Matinale
Joseph Gabriel Rheinberger (1837–1907), Ave Maria
J. G. Rheinberger, Sonata nr 1 c-moll, Preludium, Andante, Finał
J. G. Rheinberger, Missa puerorum op. 62, Kyrie, Gloria, Graduale, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus dei
Percy Fletcher (1879–1932), Festival Offertorium
César Franck (1822–1890), Ave Maria
Giulio Caccini (1546–1618), Ave Maria

Skip to content