Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Redemptoryści w Lubaszowej w latach 1931-1975

Właśnie powiększyła się biblioteczka publikacji dotyczących naszej gminy. O. Witold Baran CSsR opracował monografię dotyczącą zarówno samej Lubaszowej jak i redemptorystów na „Willi”. Publikacja została wydana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Tuchowie.

O. Witold Baran CSsR – urodził się w 16 grudnia 1980 roku w Tuchowie. Dzieciństwo i młodość spędził w rodzinnej Lubaszowej. W 1999 roku wstąpił do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. W 2006 roku otrzymał święcenia prezbiteratu. Obecnie pracuje w Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Krakowie.

„I zebrano z tego, co pozostało, dwanaście pełnych koszy ułomków” (Mt 14,20). Słowa te były inspiracją do próby opisu obecności redemptorystów w Lubaszowej w latach 1931-1975. Praca nad monografią stała się dla jej autora – redemptorysty i lubaszowianina zarazem – szczególnym wezwaniem, „by zebrać to, co pozostało” w różnych źródłach i opracowaniach na temat wspólnych losów mieszkańców Lubaszowej oraz członków Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Ukazuje ona również historię miejscowości, w której redemptoryści, wierni charyzmatowi Zgromadzenia, głosili Dobrą Nowinę ubogim.

Skip to content