Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Rozkład jazdy pociągów i autobusów

Po raz czternasty mieszkańcy gminy Tuchów otrzymują bezpłatnie rozkład jazdy pociągów i autobusów.

Pod patronatem prasowym Dziennika Polskiego, Tuchowskich Wieści, www.tuchow.pl oraz www.tuchow.info, Krzysztof Jasiński z Zabłędzy wydał już po raz czternasty – bezpłatny rozkład jazdy pociągów i autobusów dla Tuchowa. Na co dzień tuchowski pasjonat i społecznik jest pracownikiem tarnowskich kolei, formalnie zatrudnionym w PKP CARGO S.A., Południowy Zakład Spółki w Nowym Sączu – Sekcja Przewozów i Ekspedycji Towarowej w Tarnowie.

Tuchowski rozkład jazdy pociągów i autobusów wszyscy zainteresowani mogą otrzymać bezpłatnie w kasie biletowej stacji kolejowej w Tuchowie. Rozkład otrzymują również w Tuchowie i okolicy wszystkie większe instytucje i zakłady pracy, gdzie przekazywany jest z myślą o tamtejszych pracownikach.

Jak podkreśla autor, już od pierwszego wydania opracowany przez niego rozkład jazdy charakteryzuje się tym, że jest rozdawany bezpłatnie. Jest tu szczegółowy plan odjazdów z Tuchowa pociągów, autobusów PKS i KAMBUS oraz odjazdy wszystkich pociągów z Tarnowa.

Tegoroczny tuchowski rozkład jazdy, podobnie zresztą jak i te poprzednie, został wydany w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Jak zawsze, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród podróżnych.

Należy przypomnieć, że tuchowski rozkład jazdy był pierwszym rozkładem na sieci PKP w Polsce, gdzie podróżni mogli otrzymać go bezpłatnie. Był to ewenement na skale całej Polski, tak pisały gazety czternaście lat temu. Dopiero od roku zaczęto brać przykład z pomysłodawcy i wydawcy tuchowskiego rozkładu jazdy Krzysztofa Jasińskiego i niektóre kasy biletowe PKP rozprowadzały w 2010 roku bezpłatne rozkłady jazdy pociągów. Obecnie jeszcze nowych bezpłatnych rozkładów jazdy żadna kasa biletowa w 2011 roku nie rozprowadzała.

Warto nadmienić, że wszystkie prace, związane z przygotowaniem i wydaniem rozkładu jazdy dla Tuchowa, Krzysztof Jasiński wykonał społecznie i bezpłatnie. Koszty druku rozkładu jazdy pokrywają od samego początku, czyli od czternastu lat, firmy z Tuchowa.

– Korzystając z okazji, chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom, którzy od samego początku wspierają to wydawnictwo i za nasz wspólny, społeczny wkład w rozwój naszej małej ojczyzny: Witold Trzęsiński z Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Tuchowie, Jan Kieć z Centrum Motoryzacji „KARMOT” w Karwodrzy, Bernadetta i Kazimierz Szablowscy – Hurtownia Płyt Meblowych „KOREX” w Tuchowie oraz Krystyna i Dariusz Kamykowscy (Biuro Podróży Krystyna i Usługi Autokarowe „KAMBUS”) z Piotrkowic, którzy włączają się w wydawanie rozkładu.
Nakład 5 tysięcy egzemplarzy pozwala na dotarcie do wszystkich zainteresowanych korzystaniem z usług transportu publicznego w tuchowskiej gminie. – Krzysztof Jasiński

Skip to content