Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sadzenie kwiatów i … poszukiwanie talentów

21 maja to dzień pełen wrażeń w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej. Od godz. 9.00 dzieci z klas 1- 4 uczestniczyły w akcji „Wiosna z Mrówką”. Uczniowie pod czujnym okiem rodziców oraz specjalistów ds. ogrodnictwa z zapałem przystąpili do upiększenia klombu przed szkolnym budynkiem. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać. Rabata zachwyca kolorowymi aksamitkami, szałwią oraz żeniszkiem meksykańskim.

Dzieci bogatsze o ogrodnicze doświadczenia oraz gadżety i nasiona roślinek wróciły do klas. Po intensywnym wysiłku umysłowym przyszła pora na kolejne przedsięwzięcie. O godz. 11.30, na wzór znanego na całym świecie show, odbył się w naszej szkole popis talentów. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Nie zabrakło więc popisów muzycznych , plastycznych czy sportowych. Jeden z uczniów urzekł publiczność grą na perkusji, inny ewolucjami na rowerze. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie, wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałe występy i dobrą zabawę.

Celem akcji jest upiększenie miejsc, w których mieszkamy. Dziękujemy właścicielom sklepu Mrówka Tuchów „KOSTA” Tomaszowi Kłóskowi i Maciejowi Kędziorowi, a także radnemu Jerzemu Odrońcowi – inicjatorowi wzięcia udziału szkoły w ogólnopolskiej akcji „Wiosna z Mrówką” oraz wiceburmistrzowi Tuchowa Kazimierzowi Kurczabowi.

Samorząd Szkolny

Skip to content