Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Śniadanie daje moc w Siedliskach

We wtorek 8 listopada Szkoła Podstawowa w Siedliskach kolejny raz wzięła udział w projekcie „Śniadanie daje moc”. W tym roku postanowiliśmy zorganizować śniadanie, które promowało zdrowe nawyki żywieniowe i kulturę przy stole.

Uczniowie wszystkich klas, przedszkolaki, nauczyciele i wspierający naszą akcję rodzice spotkali się w hali sportowej, gdzie najpierw zostali przywitani i wprowadzeni w tematykę projektu przez panią dyrektor Lucynę Jamkę. Następnie wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację na temat zdrowego i zbilansowanego odżywiania oraz kulturalnego zachowania przy stole. Wyposażeni w wiedzę przystąpiliśmy do przygotowania śniadania, nakrycia i udekorowania stołów. Uczniowie klas IV – VI dodatkowo przygotowali stanowiska, na których zaprezentowali pomysły na ciekawe i zdrowe przekąski. Nadeszła wreszcie oczekiwana chwila, kiedy usiedliśmy do zdrowego śniadania.

Efekt był naprawdę imponujący! Od kilku lat systematycznie i konsekwentnie podejmujemy działania na rzecz szeroko rozumianego zdrowia, czego dowodem jest uzyskanie certyfikatu „Bezpieczna szkoła”. Z satysfakcją obserwujemy jak zmienia się na korzyść świadomość rodziców, nawyki dzieci i co jest najprzyjemniejsze świetnie się przy tym bawimy! Nauczyciele koordynujący projekt „Śniadanie daje moc”: Agnieszka Ciepielowska i Marzanna Gawron dziękują w sposób szczególny rodzicom, którzy pomagali w tym przedsięwzięciu.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content