Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sokół Tuchów reprezentował Małopolskę

26 sierpnia w Krakowie odbyły się decydujące mecze XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W tym roku oprócz reprezentacji Polski oglądaliśmy zespoły Rosji, Kanady i Francji. To wielkie święto zawodników i kibiców z całej, jak się okazało, Europy.

Od lat gościem Fundacji Wagnera jest zorganizowana ekipa zawodniczek, zawodników i trenerów z norweskiego Sore Neset Volleyball. Przy okazji ich pobytu organizowany jest towarzyski mecz z drużynami gospodarzy turnieju. Pan Dariusz Pomykalski, prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej zaprosił zawodników Sokoła Tuchów do reprezentowania małopolskiej siatkówki. Mecz rozegrano w „Małej Tauron Arenie”, małej tylko w porównaniu z główną halą. Sokół nie okazał się zbyt gościnny i wygrał wszystkie sety. Po drugiej stronie siatki byli zawodnicy najwyższej norweskiej ligi, a w tuchowskim zespole grali Mikołaj Drogoś i Jakub Sukiennik – rocznik 2005!

Norwegowie otrzymali upominki przywiezione z tuchowskiego Urzędu Miejskiego czym mocno osłodzili sobie gorycz porażki z mieszanką pokoleniową z Tuchowa. Na ręce trenera złożono też zaproszenie do Tuchowa.

W serdecznej atmosferze wspólnie oglądano mecze Kanada – Francja i Polska – Rosja.

TS SOKÓŁ Tuchów: Michał Grzenia, Jarosław Wantuch, Adrian Sawicki, Michał Zych, Jakub Sukiennik, Mikołaj Drogoś, Kamil Nalepka, Janusz Osiniak.
Trener: Tomasz Drogoś

Skip to content