Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

BO Małopolska: zagłosuj na projekt z Tuchowa!

150 zadań – z tylu projektów obywatelskich Małopolanie wybiorą jeden, na który oddadzą swój głos w III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie rusza już 10 września i potrwa do 5 października. W tym roku na realizację zwycięskich inicjatyw Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył aż 8 mln zł.

Z gminy Tuchów zgłoszony został projekt pn.
„Budowa chodnika z obrzeżami przy drodze wojewódzkiej nr 977 w Tuchowie przy ul. Tarnowskiej” (kod zadania TAR20).

Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Tuchów do aktywnego włączenia się w głosowanie! Wspólna mobilizacja pozwoli poprawić bezpieczeństwo na drodze nr 977 w Tuchowie, z której codziennie korzystamy jadąc do szkoły, pracy i innych zajęć.

W tym roku każdy Małopolanin, który ukończył 16 rok życia będzie mógł oddać tylko jeden głos na wybrane przez siebie zadanie małe (czyli o zasięgu całego powiatu) lub duże (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka. Mieszkańcy mogą wybierać spośród projektów o charakterze prospołecznym (74), edukacyjnym (33), kulturalnym (33) sportowym (26) i turystycznym (13). Znacznie mniej inicjatyw dotyczy ekologii (7) i innych dziedzin (4).

Tak, jak we wcześniejszych edycjach – głosować będzie można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświecimiu czy Nowym Targu ), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wyniki głosowania poznamy najpóźniej 30 listopada 2017 r, a zwycięskie zadania będą zrealizowane najpóźniej do końca 2020 r.

Kliknij, aby pobrać kartę do głosowania.

Skip to content