Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Spotkanie Prezydenta RP z władzami miast kazimierzowskich

W czwartek 4 marca 2010 roku, w dniu imienin Kazimierza, Prezydent Lech Kaczyński spotkał się w Pałacu Prezydenckim z władzami miast zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miast Króla Kazimierza Wielkiego. Okazją do spotkania była 700. rocznica urodzin Kazimierza Wielkiego, wybitnego monarchy polskiego i europejskiego z XIV w., który w pamięci narodu zapisał się jako wielki reformator i budowniczy.

Podczas spotkania wykład o znaczeniu i dokonaniach króla Kazimierza Wielkiego wygłosił prof. dr hab. Jacek Maciejowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Głos też zabrał Prezes Zarządu Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego i Burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski.

Stowarzyszenie powstało w roku 2008 w Kowalu na Kujawach i skupia 40 miast i miejscowości z całej Polski w tym Tuchów. Stowarzyszenie zostało powołane w celu upamiętnienia działalności polskiego monarchy, jego wkładu w lokowanie i budowę miast w czasach jego panowania. Służy temu współpraca samorządów zmierzająca do podtrzymania i upowszechniania wspólnych tradycji historycznych, kulturalnych i gospodarczych.
Źródło: prezydent.pl
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Tuchowa na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tuchowie Ryszardem Wroną.

Informacja o spotkaniu na stronie Prezydenta RP

Skip to content