Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Spotkanie z Romualdem Koperskim

25 listopada 2011 r. w Zespole Szkół w Siedliskach gościł niezwykły człowiek – Romuald Koperski, który przybył na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki z Siedlisk oraz Biblioteki Publicznej w Tuchowie.
Podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa.

Uczniowie klas: IV, V i VI Szkoły Podstawowej oraz wszyscy uczniowie Gimnazjum w Siedliskach z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali dwugodzinnej prelekcji. Obejrzeli oni również zdjęcia z najtrudniejszej w historii motoryzacji, zimowej ekspedycji samochodowej z Przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki.

W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Siedliskach, którzy po prelekcji mogli osobiście porozmawiać z autorem oraz kupić jego książki.
Pani Dyrektor Zespołu Szkół podziękowała pani Bożenie Wronie – Dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Tuchowie za zaproszenie takiego wspaniałego, o niezwykłej osobowości człowieka, który może być wzorem dla dzieci, młodzieży, a także wielu dorosłych. Dziękując panu Koperskiemu, życzyła jeszcze wielu ciekawych wypraw i szczęśliwych powrotów do kraju.

To niezwykłe spotkanie pozostanie na długo w pamięci wszystkich, którzy mieli to szczęście, że mogli w nim uczestniczyć i poznać pan Romualda Koperskiego!

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

Skip to content