„Srebrna” Nina Potok

16 września br. w Sochaczewie rozegrano Otwarty Puchar Polski Juniorek w Judo. Nina, zawodniczka MOSiR-u Tuchów, aktualna wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych (44 kg) z powodzeniem wystartowała w wyższej kategorii wiekowej i wagowej (48 kg).

Droga do medalu nie była łatwa. W eliminacjach po wyrównanej walce, ale przed upływem regulaminowego czasu walki (4 min.) wygrała z zawodniczką Budowlanych Sosnowiec, zakładając skuteczne duszenie. Bardzo trudny i wyczerpujący pojedynek, stoczyła w półfinale, w którym zmierzyła się z zawodniczką Czarnych Bytom. Przeciwniczką była piąta zawodniczka Igrzysk Europejskich Kadetek. Po upływie regulaminowego czasu walki był remis. W dogrywce (1 min. 46 s) efektownym rzutem Nina wygrała walkę z tą starszą i utytułowaną zawodniczką. W finale przegrała z „warszawianką”, reprezentantką kraju, uczestniczką tegorocznych Mistrzostw Europy i zajęła znakomite 2 miejsce. Ze względów zdrowotnych, w tych zawodach nie uczestniczyła jej siostra Natasza – aktualna Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych.

Za tydzień bliźniaczki walczyć będą w Opolu, w Pucharze Polski Juniorek Młodszych – życzymy powodzenia.

Trener: Marek Srebro