Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Srebrne medale młodzików

18 listopada 2023 roku w Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodziczek i Młodzików w Judo. W rywalizacji Młodzików , w 8 kategoriach wagowych startowało 7 reprezentacji wojewódzkich. W składzie drużyny z Małopolski startowało dwóch zawodników z Tuchowa – Tomasz Dziga (73kg) i Nataniel Sajdak (60kg). Reprezentacja Małopolski miała swoich przedstawicieli w 6 kategoriach wagowych i już na starcie przegrywała ze swoim przeciwnikiem 0:2.

W meczu o wejście do finału z drużyną województwa śląskiego był remis 4:4 i w tym przypadku decydowało losowanie jednej z rozegranych kategorii wagowej, którą wygrał reprezentant Małopolskiego Związku Judo.

W finale nasi zawodnicy ulegli rywalom województwa mazowieckiego 3:5 zdobywając srebrne medale Mistrzostw Polski. Swoje pojedynki wygrali: Dawid Wojna (MKS PM Tarnów), Norbert Alfawicki (MOSIR Bochnia) i Tomasz Dziga (MOSiR Tuchów).

W drużynie dziewcząt startowało również 7 województw, a rywalizacja toczyła się w 7 kategoriach wagowych, do której powołana była tuchowska judoczka Kornelia Ciszek (+63kg). W składzie Małopolski były również apetyty medalowe, lecz z aktualnych 5 indywidualnych medalistek Mistrzostwa Polski wystąpiło tylko 2 i po przegranym ćwierćfinałowym meczu ze Śląskiem dziewczęta zajęły ostatecznie 5 miejsce.

Podsumowując tegoroczne występy w Mistrzostwach Polski, zawodnicy z Tuchowa wywalczyli:
– 4 medale indywidualnie (złoty – Natasza Potok; srebrny – Nina Potok; brązowy – Jakub Nakielny i Kornelia Ciszek)
2 srebrne medale w drużynie (Tomasz Dziga i Nataniel Sajdak)

Tekst i fotografia: Marek Srebro