Natasza Potok z medalem w Pucharze Europy

W węgierskiej miejscowości Gyor w dniach 11-12.11.2023 roku rozegrano Puchar Europy Kadet i Kadetów w Judo. Natasza została powołana przez trenera kadry narodowej i finansowana z Polskiego Związku Judo, natomiast jej siostra Nina mogła uczestniczyć w tych zawodach dzięki swojej mamie Beacie Potok, która pojechała z nią do Gyor, pokrywając koszty przejazdu, pobytu, startowego, noclegu i wyżywienia. Natasza, po wywalczeniu brązowego medalu Pucharu Europy w Berlinie – 14.X.2023 roku, ponownie stanęła na trzecim miejscu podium. Nina w Berlinie wywalczyła srebrny medal, a w Gyor przegrała walkę o 5 miejsce i zajęła ostatecznie 7 lokatę.

Zwyciężczynią kategorii wagowej do 44 kg została Patrycja Tomankowa (SVK) przed Rachele Moruzzi (IT), trzecie miejsca wywalczyły Natasza Potok (POL) i Ewa Ewing (GBR). Na piątych miejscach uplasowały się Denisa Serban (ROU) i Gabriela Herta (MDA), a na siódmych Nina Potok (POL) i Kalina Grigorova (BUL).

Tuchowskie judoczki, uczennice LO Tuchów, dorzuciły kolejne punkty do rankingu europejskiego.

Tekst i zdjęcia: Marek Srebro