Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska przystępuje do realizacji Programu „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020”

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska uprzejmie informuje, że zamierza przyłączyć się do realizacji Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa, podprogram 2016”. Programem, który potrwa do czerwca 2017 r. obejmiemy mieszkańców miejscowości Dąbrówka Tuchowska i Meszna Opacka.

Celem Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020” jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W sierpniu 2016 roku rozpoczęła się realizacja podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Program operacyjny „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020” jest współfinansowany z Europejskiego funduszu pomocy najbardziej potrzebującym. Do połowy czerwca 2017 roku osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły za pośrednictwem Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana przez Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska w formie paczek żywnościowych, które będą wydawane w budynku wielofunkcyjnym w Dąbrówce Tuchowskiej nr 145A w ustalonym terminie.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, ser żółty, mleko UHT, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy i inne wynikłe z modyfikacji programu.
Prócz wsparcia żywnościowego, będziemy realizować cykliczne tzw. działania towarzyszące programu, o których będziemy informować na bieżąco.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie). Rekrutacja do programu następuje na podstawie skierowania wystawionego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Kto wcześniej przystąpi do programu ten w pełni z niego skorzysta, dlatego zwracamy się do osób zainteresowanych o niezwłoczne udanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie celem otrzymania skierowania do programu. Pierwsze zgłoszenia gwarantujące przystąpienie do programu w miesiącu marzec przyjmujemy do 23.03.2017r. Odpowiedzi na wszelkie pytania już po uzyskaniu skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie udzieli:
Grzegorz Borgula +48 505 301 940, borgulagrzegorz@op.pl
Magdalena Hudyka, tel. + 48 510 501 535, magda.hudyka@onet.pl
Zofia Kras, tel. + 48 663 359 173, zocha-kras@wp.pl

Zarząd Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska

Skip to content