Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Strażacy z nowym sprzętem

Jak poinformował dzisiaj Dziennik Polski nowe ubrania bojowe, aparaty powietrzne oraz hełmy otrzymali tuchowscy strażacy. Sprzęt kosztował ponad 53 tys. złotych.

Od kilku dni część jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Tuchów ma nowy sprzęt. Dzięki temu w akcjach bojowych dysponować będą najnowocześniejszym wyposażeniem. Jego przekazania dokonano w siedliskiej remizie.
– Otrzymaliśmy 18 ubrań bojowych i hełmów oraz 6 aparatów powietrznych w komplecie z maskami oraz sygnalizatorami bezruchu. Trafią one do jednostek z Tuchowa, Siedlisk i Karwodrzy, które najczęściej uczestniczą w akcjach – informuje Mariusz Janusz, komendant gminy OSP w Tuchowie. Ubrania wręczono też strażakom z Dąbrówki Tuchowskiej oraz Burzyna.
Wyposażonym właśnie jednostkom ubędzie też będącego w dobrym stanie, używanego sprzętu. Trafił on do pozostałych OSP z gminy Tuchów.
Strażacka inwestycja kosztowała przeszło 53 tys. złotych. Tuchowski samorząd zapłaci za nią połowę kwoty, którą rozłożono na 48 miesięcznych rat. Resztę pieniędzy wyłoży Zarząd Główny OSP.
– Zgodnie z zaleceniem od dwóch lat kładziemy nacisk na wyposażenie strażaków w sprzęt ochrony osobistej. Dlatego też zdecydowaliśmy się na ten zakup – podkreślał obecny na uroczystości burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś.
– Działania władz cieszą. Potrzeb jednak nie brakuje. Przydałyby nam się jeszcze nowe hełmy, ubrania i specjalistyczne obuwie. Sukcesywnie jednak jesteśmy wyposażani i już teraz z naszym sprzętem jest lepiej niż kilka lat temu. Mam nadzieję, że tak będzie dalej – mówi komendant Mariusz Janusz.

Skip to content