Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukces Macieja Nalepki w Rumunii

W rumuńskim Cluj Napoca w zawodach międzynarodowych Romania International Table Tennis Open RITTO wystąpiła reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, a wśród nich tuchowianin Maciej NALEPKA – zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Maciej w turnieju drużynowym wywalczył I miejsce, a w turnieju indywidualnym zajął III miejsce.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Maciej w rozgrywkach grupowych pokonał 3:0 (5,3,4) Francuza Lauren PAPINA, 3:0 (8,3,4) Włocha Alessandro GIARDINI i 3:0 (2,3,8) Rumuna George BANCIU. W fazie pucharowej miał wolny los, a w półfinale spotkał Serba Darko BABICA i uległ mu po emocjonującej walce o finał 2:3 (-9,8,8,-3,-2), a tym samym zajął III miejsce.

To co nie powiodło się w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym w klasie 3-4, gdzie Maciej NALEPKA wraz z Rafałem LISEM wygrali wszystkie pojedynki zajmując I miejsce. Pokonali 2:0 reprezentacje Włoch, Rumunii 2, Rumunii 1 oraz Słowacji.

Kolejne zawody to I Turniej Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w dniach 21-23 kwietnia w Gdańsku oraz 6-9 maja w Lasko w Słowenii. Będzie to międzynarodowa rywalizacja o punkty do rankingu światowego w 14th Slovenian Open 2017.

Źródło

Skip to content