Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukces naszej szachistki na arenie krajowej!

W dniach 30-31.07.2011 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich (tempo P’30). Uczestnicy rywalizowali w grupach wiekowych do lat: 8, 10, 12, 14, 16 i 18 (osobno dziewczęta i chłopcy). W dużej sali konferencyjnej Centrum Kongresowego grało prawie 800 osób! Wszystkie grupy turniejowe rozegrały po 9 rund.

MPJ W grupie D-10 (dziewczęta do 10 lat), gdzie rywalizowało 57 zawodniczek, grała Weronika Poręba z Łowczowa. Z 9 partii przegrała tylko dwie, również dwie zremisowała, a w pięciu zwyciężyła. 6 zdobytych punktów pozwoliło Weronice na zajęcie 11 miejsca. W tej grupie grały dziewczęta z roczników 2001 i 2002. Weronika była tym młodszym rocznikiem. W klasyfikacji swojego rocznika zajęła 5 miejsce w Polsce!

Rafał Poręba grał w kategorii chłopców do 12 lat. W tej grupie turniejowej rywalizowało 108 zawodników. Oceniając obiektywnie (czyli biorąc pod uwagę rankingi i kategorie szachowe) Rafał w tym gronie powinien być w okolicach 90 miejsca. MPJ Jednak spisał się o wiele lepiej, nie przestraszył się swoich przeciwników (76 z nich miało II kategorię szachową, Rafał zaś ma tylko III kategorię) i zdobył 4,5 pkt, co dało mu 50 pozycję.
Dodatkową satysfakcją dla Rafała i Weroniki był autograf od najlepszego szachisty w Polsce – Radosława Wojtaszka. Pan Radosław jest jednym z wielu współpracowników i trenerów obecnego Mistrza Świata mężczyzn – Hindusa Viswanathana Ananda.

[Fotorelacja z MPJ]

Skip to content