Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukces w konkursie historycznym

Niezwykły sukces osiągnęły uczennice klasy VI b: Beata Czochara i Emilia Gryboś ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, które biorą udział w III Interdyscyplinarnym Konkursie Historycznym „Odkrywamy średniowiecze”.

Uczennice zajęły I miejsce w pierwszym etapie konkursu, zdobywając maksymalną ilość punktów, a tym samym zakwalifikowały się do etapu ponadwojewódzkiego.
Konkurs realizowany jest w ramach „Małopolskiego programu edukacji patriotycznej i obywatelskiej” Kuratorium Oświaty w Krakowie. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Andrychowie i Średniowieczna Warownia w Inwałdzie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez upowszechnienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Polski – zabytki architektury, rzeźby, muzyki i piśmiennictwa, rozwijanie zainteresowań humanistycznych, pogłębianie wiedzy o historii i kulturze Polski średniowiecznej.

Warto dodać, że uczennice zdobyły I miejsce na 364 szkoły biorące udział w konkursie, a do II etapu zakwalifikowali się uczniowie ze 100 szkół województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Do konkursu uczennice przygotowuje Małgorzata Buczyńska.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w II etapie konkursu, który odbędzie się w Średniowiecznej Warowni w Inwałdzie.

Małgorzata Buczyńska

Skip to content