Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sukcesy uczniów CKZiU w Tuchowie

Szymon Niziołek z klasy III technikum ekonomicznego CKZiU w Tuchowie został finalistą III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Podczas dwóch tur rozgrywek internetowych polegających na rozwiązywaniu testów wielokrotnego wyboru, liczyła się nie tylko wiedza, ale również czas ich wypełnienia.

Szymon pokonał ponad 2500 uczniów z innych szkół zajmując 20 miejsce w skali ogólnopolskiej. W finale olimpiady znalazło się 24 finalistów ze szkół z całej Polski, którzy w dniu 21 marca 2019 r. wezmą udział w warsztatach zorganizowanych przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi. W dniu 16 kwietnia odbędzie się w Łodzi gala finałowa, podczas której zostaną wyłonieni laureaci olimpiady.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi, zachęcanie do zwiększania nie tylko wiedzy o biznesie i innowacjach, ale także rozwijania praktycznych umiejętności.

Natomiast uczeń klasy IV technikum ekonomicznego Michał Niziołek w dniu 15 marca 2019 r. brał udział po raz drugi w etapie okręgowym VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, który odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Celem głównym olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych.

Artur Wąsikowski

Skip to content