Świetne wyniki LKS Burzyn na 8. Festiwalu Biegowym!

W dniach 8-10 września w Krynicy odbył się 8. Festiwal Biegowy, który jak co roku przyciągnął tysiące biegaczy z całej Polski i zagranicy. Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów LKS Burzyn, którzy stawili się w 4-osobowym składzie, osiągając świetne wyniki!

W sobotę w biegu górskim Runek Run – 17 km wystartowali Jarosław Makowiec, Rafał Zaucha i Mateusz Zaucha. Wśród blisko 500 zawodników na doskonałym 4 miejscu wbiegł na metę Jarek (zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej, z czasem 1:11 godz.). Rafał i Mateusz dystans 17 km ukończyli na dobrym 46 i 47 miejscu.
Tego samego dnia w życiowej dziesiątce wystartował Robert Makowiec, traktując ten start jako przetarcie przed niedzielnym półmaratonem. Uzyskał bardzo dobry czas 34:39 godz. (33 miejsce na 1390 uczestników).

W niedzielne przedpołudnie Robert stawił się na starcie – 21 km w Konspol Półmaratonie i zajął świetne 10 miejsce na 455 zawodników i 2 miejsce w kat. wiekowej. Jego sukces jest tym bardziej do podkreślenia, ponieważ na mecie dowiedział się że jest on pierwszym Polakiem – ustępując jedynie zawodnikom z Kenii i Ukrainy! Tą wymagającą trasę pokonał w czasie 1:19 godz.

Natomiast w sobotę w pobliskich Wierzchosławicach odbyła się 3. edycja Zielonej Wierzchosławickiej Dychy, gdzie wśród 66 uczestników 3 miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła zawodniczka LKS Burzyn – Beata Słomska pokonując dystans 10 km w czasie 45:25 godz..

Gratulujemy świetnych występów naszym zawodnikom i zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!