Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Święto Patrona Szkoły w Tuchowie

16 czewca w Szkole Podstawowej uroczyście obchodzono Święto Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Uczniowie i nauczyciele zebrani w Hali MOSiR obejrzeli program poświęcony patronowi, przygotowany przez uczniów klas Vi VI.

Dowiedzieli się, że Stanisław Staszic to pisarz, wychowawca, podróżnik, geolog, badacz, działacz, organizator, mąż stanu, filantrop, uczony i polityk. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego Oświecenia. W okresie Sejmu Czteroletniego działacz obozu reform – walczył o utrzymanie niezawisłości narodowej, rzecznik interesów mieszczaństwa oraz polepszenia sytuacji chłopów. Po rozbiorach poświęcił się pracy nad rozwojem gospodarczym kraju oraz rozwinął różnorodną działalność w dziedzinie nauki i oświaty.
Następnie nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursach historycznych, czytelniczych, języka angielskiego, matematycznym, eko- teście i zawodach sportowych.
Program o patronie szkoły uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: mgr Małgorzaty Buczyńskiej, mgr Urszuli Jackowicz i mgr Marty Mazurkiewicz.

Opracowała: Małgorzata Buczyńska

Skip to content