Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szachowy piknik w Dolinie Białej

12 września w tuchowskim ośrodku rekreacji „Dolina Białej” został przeprowadzony piknik szachowy połączony z innymi atrakcjami (mini piłka nożna, gry zręcznościowe, zjeżdżalnie dmuchane, grill i wiele innych zabaw dla  dzieci). Głównym punktem programu był drużynowy turniej szachowy o puchar przewodniczącego rady osiedlowej Tuchów Prawobrzeżny’.

Turniej ten rozgrywany był w ramach VIII edycji Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej. Były to już 48 zawody. Następne 49 odbędą  się w Lisiej Górze 9 października, natomiast jubileuszowy 50 turniej o puchar prezesa Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju planowany jest 11 grudnia br. w Tuchowie.

W niedzielnym pikniku wzięło odział 21 zespołów, czyli ponad 80 zawodników z powiatu tarnowskiego i nie tylko. Do Tuchowa przyjechali między innymi szachiści z Tarnowa, Lisiej Góry, Rzuchowej, Pilzna, Ropczyc, Dębicy i Krakowa promując Tuchów oraz popularyzując królewską grę szachową.

Bardzo dobrze zaprezentowały się tuchowskie drużyny. Zawody wygrał HETMAN TUCHÓW, gdzie kapitanem zespołu jest Lena Mróz z Buchcic. W klasyfikacji Junior POGÓRZE TUCHÓW z kapitanem Mateuszem Walochą z Dąbrówki Tuchowskiej, wywalczyło puchar i brązowe medale. W klasyfikacji Senior najlepszym zespołem okazała się drużyna Mafia Sycylijska z Tarnowa, a DOLINA BIAŁEJ – TUCHÓW pod wodzą kapitana Mateusz Piątka z Piotrkowic wskoczyła na podium zdobywając brąz. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym drużynom dziękujemy za udział. Zapraszamy za rok w maju na indywidualny turniej szachowy.

Podczas turnieju wręczone zostały puchary (nagrody) za popularyzowanie szachów oraz duże zaangażowanie w przeprowadzeniu Ligi Pogórzańskiej w latach 2014 – 2021. Nagrody otrzymali: Urszula Kantor z Rzuchowej, Władysław Sajdak z Tuchowa oraz 82 letni szachista Jan Bobulski z Ropczyc. Podczas turnieju najmłodsi szachiści otrzymali medale pocieszenia. Nagrody wręczali: przewodniczący i wiceprzewodniczący rady osiedlowej Janusz Łukasik, Paweł Knapik i Grzegorz Niemiec. 

Warto nadmienić, że w klasyfikacji generalnej w VIII edycji 2021 prowadzi „Mafia”, druga jest Dolina Białej , a podium zamykają szachiści ze Szkoły Podstawowej w Rzuchowej. Czwartą lokatę zajmuje Pogórze Tuchów. W tegorocznej VIII edycji rywalizuje 25 zespołów (100 szachistów plus rezerwowi).

Sponsorami turnieju są: Urząd Miejski w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie, Akademia Szachowa, Dolina Białej, Rada Osiedlowa Tuchów Prawobrzeżny. W imieniu Zarządu Rady Osiedlowej serdecznie dziękuję sponsorom.

Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa.

Galeria fotograficzna – Wojtek Kras z Dąbrówki Tuchowskiej.

Tekst przygotował współorganizator i prowadzący turniej Roman Kawa.

Skip to content