Szachy w MOSiR Tuchów

W dniach 27-28 lutego w Myślenicach rozegrano IV małopolską ligę juniorską w szachach drużynowych. Dobrze zaprezentowała się drużyna MOSiR Tuchów. Pomimo, że nasi grali z bardzo mocnymi zespołami m.in. z Krakowa, Myślenic, Tarnowa i Gorlic, to zajęli 12 miejsce na 21 zespołów.

Skład drużyny: Albert Surmacz, Tomasz Magdziarczyk, Małgorzata Sarad, Ernest Kucharczyk, Alicja Kwaśny, Jarosław Magdziarczyk.
Turniej wygrał UKS Goniec Staniątki, przed zespołem MAT Myślenice. Drużyny te awansowały do III ligi małopolskiej, o której marzą tuchowscy szachiści.

5 marca w Pleśnej odbył się drugi tegoroczny turniej III edycji amatorskiej szachowej ligi powiatu tarnowskiego. W zawodach wystąpiła rekordowa ilość 18 czteroosobowych drużyn. Turniej wygrała tarnowska drużyna – JANOSIKI. Natomiast zespół GENTLEMANI Tuchów zajął trzecie miejsce. Dobre pozycje zajęły inne tuchowskie drużyny: MOSiR Senior – piąte, a MOSiR Junior – dwunaste. W klasyfikacji generalnej III edycji GENTLEMANI Tuchów zajmują drugie miejsce. Więcej informacji na stronie chessarbiter.com.

W imieniu szachistów serdecznie dziękuję dyrektorowi MOSiR Markowi Srebro za sfinalizowanie udziału tuchowskich drużyn w lidze małopolskiej, powiatowej i gminnej (kwiecień). Zapraszamy wszystkich chętnych do podnoszenia szachowych umiejętności na zajęcia do MOSiRu w każdy piątek w godzinach 17:00-19:00.