Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szansa na pracownię Orange w Tuchowie

Miło nam poinformować, że Dom Kultury w Tuchowie znalazł się pośród 50 wniosków zgłoszonych do udziału w programie „Pracownie Orange”. Wniosek został pozytywnie oceniony w I etapie i tym samym zakwalifikował się do II etapu – finału.

Pracownie Orange to program społeczny organizowany przez Fundację Orange. Celem programu jest m.in. aktywizacja mieszkańców do podejmowania inicjatyw służących społeczności lokalnej, upowszechnianie wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii, wzmocnienie informacyjnej, kulturalnej i społecznej roli interentu, umożliwienie grupom społecznym zagrożonym cyfrowym wykluczeniem spełnienie ich potrzeb i aspiracji poprzez rozpowszechnianie nowoczesnych narzędzi zdobywania wiedzy i informacji, zapewnienie tym grupom możliwości rozwoju cyfrowych kompetencji, stworzenie otwartego i dostępnego miejsca szkoleń, warsztatów, pokazów, wykładów i spotkań. Pracownie, które powstaną wyposażone zostaną m.in. w meble oraz sprzęt komputerowy.

Zgodnie z wytycznymi i wymogami programu do 12 lipca zostaną przesłane do Fundacji Orange informacje, na podstawie których stworzony zostanie specjalny profil dla Domu Kultury w Tuchowie, jako lokalizacji pracowni Orange. Profil zostanie opublikowany na stronie programu. Spośród 50 wniosków wyłonionych w pierwszym etapie kwalifikacji, internauci wybiorą finalnie 25 lokalizacji dla nowych pracowni. Głosowanie startuje 20 lipca na www.pracownieorange.pl

Należy podkreślić, że do programu wpłynęło 1018 wniosków. Szanse na przejście do II etapu stanowiły niespełna 5%. Udało się! Mamy nadzieję, że przy pomocy internautów – mieszkańców miasta i gminy Tuchów uda znaleźć się w finale, a efektem będzie utworzenie w Domu Kultury w Tuchowie pracowni Orange, która służyła będzie dzieciom, młodzieży i dorosłym. Tym razem szansa na utworzenie pracowni wynosi 50%.
Liczymy na wasze wsparcie i oddane głosy!
O rozpoczęciu głosowania i jego przebiegu będziemy informować na bieżąco.

Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Partnerem inicjatywy jest Polska Press Grupa, Polska Agencja Prasowa, portal NGO.pl oraz kampaniespoleczne.pl

Skip to content