Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szkoła Podstawowa w Siedliskach uczestnikiem konkursu – Odblaskowa szkoła

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach przystąpiła do wojewódzkiego konkursu pt.: „Odblaskowa szkoła”. W związku z tym uczniowie naszej szkolnej społeczności biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych w ramach tej akcji.

Jednym z podjętych działań była prelekcja przedstawiciela Komisariatu Policji w Tuchowie, która odbyła się na pierwszym zebraniu z rodzicami. Policjant przypomniał rodzicom oraz nauczycielom o zasadach bezpieczeństwa dzieci i nas samych na drodze, zwłaszcza po zmroku. Podkreślił też zasadność noszenia odblasków, abyśmy byli widoczni dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego otrzymali kamizelki odblaskowe. Zorganizowany został „Odblaskowy rajd rowerowy” uczniów z klasy V – wszyscy zaopatrzeni byli w odblaskowe kamizelki, poruszali się kolumną zgodnie z obowiązującymi przepisami, co wzbudziło nie lada zainteresowanie wśród innych uczestników ruchu drogowego.

7 października w naszej szkole w godzinach wieczornych było głośno i radośnie, a to za sprawą „Odblaskowej dyskoteki”, podczas której bawili się uczniowie klas IV-VIII. Dobra zabawa połączona z edukacją o naszym bezpieczeństwie wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów.

Już kolejnego dnia, tj. 8 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z panią Dyrektor oraz nauczycielami wzięli udział w „Odblaskowym happeningu”. Uczniowie wystrojeni w odblaskowe kamizelki oraz samodzielnie wykonane transparenty z odblaskowymi hasłami wyruszyli barwnym korowodem na drogę powiatową. Podczas marszu rozdawane były napotkanym przechodniom odblaski informujące o korzyściach płynących z ich noszenia.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i koordynatorów akcji, przed nami jeszcze szereg innych przedsięwzięć promujących noszenie odblasków.

Lidia Borczyk
Monika Ziomek-Sarad

Skip to content