Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szkoła Podstawowa w Tuchowie po raz kolejny “Podróżuje i odkrywa” Portugalię

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie rozpoczęła właśnie realizację 6-miesięcznego przedsięwzięcia “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”. To już drugi raz, kiedy uczniowie tej szkoły będą mogli uczestniczyć w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Jego głównym założeniem jest zagraniczny wyjazd do partnerskiej szkoły, aby tam uczniowie we współpracy z rówieśnikami zrealizowali zajęcia związane z tematyką przedsięwzięcia. W tej edycji projektu uczestniczyć będzie 20 uczniów, którzy poprzez udział w takiej przygodzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności językowe i wiele innych kompetencji. Będą również mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów oraz do poznania nowych miejsc i nowej kultury. 

Ponieważ historia Portugalii jest związana z tematem przewodnim tej edycji projektu – odkrywaniu świata przez podróże, szkoła podstawowa w Tuchowie po raz kolejny będzie współpracować z portugalską szkołą Agrupamento de Escolas de Barcelos. 

Oprócz realizacji zajęć w szkole przyjmującej, uczniowie podczas pobytu wezmą też udział w zajęciach pozaformalnych, dzięki którym lepiej poznają portugalską kulturę i historię oraz ciekawe miejsca w odwiedzanym przez nich regionie północno-zachodniej Portugalii.

Główna część przedsięwzięcia – dwunastodniowa mobilność do miasta Barcelos zostanie poprzedzona działaniami przygotowującymi. Obejmą one m.in. spotkania informacyjne, przygotowanie językowe (zajęcia z języka angielskiego oraz portugalskiego), spotkania ze specjalistami, warsztaty cyfrowe, zajęcia tematyczne.

Projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. Przedsięwzięcie tuchowskiej szkoły podstawowej zostanie dofinansowane kwotą 162 832 złotych. W związku z tym wszystkie działania, od zajęć przygotowujących po sam wyjazd zagraniczny, będą dla uczestników bezpłatne.  

Więcej informacji na temat realizacji projektu znaleźć można na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Tuchowie https://sp.tuchow.pl/index.php/rekrutacja-nabor-iv/

Skip to content