Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Szkolenia z Leaderem+

Wszystkich chcących poznać zasady działania i szerokich możliwości przydatnego w pracy z komputerem arkusza kalkulacyjnego, zapraszamy na ostatnie z cyklu darmowych szkoleń komputerowych. Szkolenie kierowane jest zarówno do osób młodszych niepotrafiących posługiwać się arkuszem kalkulacyjnym jak i dla starszych, chcących nauczyć się obsługi programu. Ponieważ każde spotkanie dotyczy innej tematyki, można bez uczestnictwa w poprzednich wziąć udział w sobotnim szkoleniu.

Plan przedstawia się następująco:


17 – listopada (sobota)
godz. 10.00 do 12.00 – Arkusz kalkulacyjny – w planowaniu budżetu projektu
godz. 12.00 do 12.30 – Serwis kawowy
godz. 12.30 do 14.00 – Arkusz kalkulacyjny – w planowaniu budżetu instytucji
godz. 14.00 do 15.00 – Ćwiczenia

Szkolenia odbywają się w Gminnym Centrum Informacji w Tuchowie, ul. Chopina 10.

Arkusz kalkulacyjny to program przedstawiający dane, głównie liczbowe, w postaci zestawu dużych tabel dwuwymiarowych, pozwalający na automatyczną obróbkę tych danych oraz na prezentację ich w różny sposób. Popularne narzędzie w księgowości oraz w zastosowaniach biurowych. Za pomocą arkusza kalkulacyjnego można wizualizować dane, prezentując je w postaci wykresów (kolumnowych, słupkowych, kołowych, liniowych, warstwowych itd.), które pozwalają łatwiej zorientować się we wzajemnych zależnościach i tendencjach.

W najbliższych miesiącach realizowane będą ponadto szkolenia z zakresu:
– Zasady zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, pozyskiwanie funduszy Unii Europejskiej na rozwój przedsiębiorczości i rolnictwa.
– Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii.
– Szkolenia z zakresu turystyki i agroturystyki (zasady zakładania i prowadzenia działalności agroturystycznej, promocja turystyczna).
– Zasady zakładania i prowadzenia stowarzyszeń, pozyskiwanie funduszy Unii Europejskiej na działalność organizacji pozarządowych, zasady działania wolontariatu.
– Kursy związane z lokalną tradycją i kulturą, mające na celu kształtowanie często już zanikających umiejętności i zdolności.

Kursy realizowane będą w różnych miejscowościach na terenie trwania Projektu Leader +
Z chwilą poznania terminów kolejnych szkoleń będziemy o nich informować na stronie Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju www.leaderplus.tuchow.pl

Informacje o Projekcie Leader +, jego wpływie na możliwości aktywizacji ludności miejscowej i możliwościach rozwoju turystyki na Pogórzu Karpackim, uzyskać mogą państwo w biurze realizacji projektu: Dom Kultury, ul. Chopina 10, pokój nr 6.

Skip to content